ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PDR Öğretmenlerimize Seminer

PDR Öğretmenlerimize Seminer

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam' da görev yapan PDR Öğretmenlerine Covıd-19 sonrası okullarımızın PDR servislerinin yapacağı çalışmalar konusunda seminer verildi.

 Seyhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen eğitimde Hasan Kalyoncu Üniversitesi PDR Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hasan EŞİCİ tarafından '' Covid-19 sonrası Okul PDR servisleri yeni döneme hazır mı? ''  ve aynı üniversite PDR Bölümü Araştırma Görevlisi Özgür Osman DEMİR tarafından ''Okullarda Yılmazlık'' konusunda seminer verildi. İlçemiz Şehit Yunus Uğur Ortaokulu Konferans Salonunda yapılan seminere Gaziantep Hasan Kalyoncu Ünv. Rektörü Sayın Prof. Dr. Türkay DERELİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin AYDIN, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şener BÜYÜKÖZTÜRK ve PDR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaşar ÖZBAY' da katıldı.

Seminer öncesi konuşma yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ ''Kendi Üniversitelerini Türkiye'nin önde gelen bilim üniversitelerinden biri yapma yolunda büyük gayret gösterdiklerini'' söyledi.

 Ayrıca ''tercih döneminde öğrencilerimize doğru yönlendirme yapma, öğrencinin istek ve kabiliyetlerinin de göz önüne alınarak yapılacak danışmanlığın önemine vurgu yaparak Rehber Öğretmenlerimizin yaptığı danışmanlık görevinin çok önemli olduğunu'' belirtilerek tüm katılımcı öğretmenlere teşekkür etti.

30-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-202130-06-2021

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.