ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Yıl Sonu Toplantısı

Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Yıl Sonu Toplantısı

İlçe Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale ekibi ile Seyhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde Şube Müdürü Nevin TEKSOY başkanlığında yıl sonu toplantısı yapılmıştır.

Toplantıda 2021-2022 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilmiştir. "Doğal afetler, kazalar, ihmal, istismar, intihar, şiddet, savaş ve göç gibi zorlu yaşam olaylarının oluşmasına sebep olan faktörler ve çözüm önerileri, psikolojik ve sosyal destek vermenin önemi üzerinde durulmuştur. Öğrencilerde "Problem çözme, benlik saygısını arttırma, olumlu duygular geliştirme, sosyal beceriler kazandırma, özgüven arttırma, potansiyelinin farkına varma, stresle başa çıkma, aktivitelerle çocuklara farklı bir bakış açısı kazandırma, yaşam farkındalığı kazandırma, arkadaşlık ilişkilerinde başarılı olma, zorluklara rağmen sağlıklı gelişim gösterme veya risk durumları karşısında olumlu uyum sergileyebilme hedefleri üzerinde görüşülmüştür.

Bu hedeflere ulaşmayı amaçlayan, Seyhan Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından daha önceki yıllarda başlatılan "Duyun Sesimi, Akran Arabuluculuğu ve Her Şey Seninle Başlar" adlı projelerin güncellenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması kararlaştırılmıştır. Okullarda gerçekleştirilebilecek iyi örnekler üzerinde durulmuştur.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı İlçe Psikosoyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Hizmetleri Çalışma Planı'nda yer alması gereken konular görüşülmüş ve toplantı iyi dileklerle sonlandırılmıştır. 

13-06-202213-06-202213-06-2022

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.