ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADANA BİLİM ŞENLİĞİ’NE DAVETLİSİNİZ

ADANA BİLİM ŞENLİĞİ’NE DAVETLİSİNİZ

Bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, bu sayede toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla öğrenciler, veliler, öğretmenler ve kurum yöneticileri için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Güney Adana Kalkınma Programı ortaklığıyla düzenlenen “4007 Adana Bilim Şenliği”nde sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, söyleşiler gibi etkileşimli uygulamalar yer alacaktır.

 

20 – 21 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanında gerçekleştirilecek fuarda yer alacak farklı disiplinlerden atölye çalışmaları öğrencilerin çeşitli ve öğrenmek istedikleri alanlardan tercih yapabilmelerine olanak tanıyacaktır.

 

Bu fuarın sonucunda okullarımızda bilim kültürü ve bilim iletişimi konularında farkındalığın artması ve 2023 hedefleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan dünya ile konuşan ve yarışan insan modelinin oluşturulmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 

20 – 21 Aralık 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanında 164 atölye ile gerçekleştirilecek “4007 Adana Bilim Şenliği”ne tüm öğrenci, veli, öğretmen, kurum yöneticileri ve halkımız davetlidir.

 

19-12-2018

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.