ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BEYAZ BAYRAK” VE BESLENME DOSTU OKUL” PROJELERİNDE BAŞARILI OLAN OKULLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

“BEYAZ BAYRAK” VE BESLENME DOSTU OKUL” PROJELERİNDE BAŞARILI OLAN OKULLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının 2006 yılından itibaren ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” projeleri kapsamında başarılı olan okullara sertifika verilmesi töreni, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzettin AYDIN ve sertifika almaya hak kazanan okul idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN konuşmasında "  “Beslenme Dostu Okul Programı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır. Okulun Beslenme Dostu Okullar Programı’na başvurabilmesi için “Beyaz Bayrak” sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Okulun sertifikası güncel olmalı ya da Beyaz Bayrak denetimi geçirmiş, sertifikası henüz basılmamış ancak sertifika almaya hak kazanmış okul olmalıdır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 102 okulumuz beslenme dostu okul olmaya hak kazanmıştır. "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanan ve "Beslenme Dostu Okul" olmaya layık görülen tüm okullarımızın yöneticilerini, öğretmenlerini, öğrencilerini ve velilerini tebrik ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tören, projede başarılı olan okul yöneticilerine sertifika ve plaketlerinin verilmesiyle son buldu.

 

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.