ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması ve Tanıtılmasına Yönelik İstişare Toplantılarının 3.sü Seyhan Halk Eğitim Merkezinde Yapıldı

2017-2018 eğitim öğretim yılı halk eğitim faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve tanıtılmasına yönelik istişareler kapsamında toplantıların 3.sü Seyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde merkez sınırları içerisinde yer alan okul müdürlerine yönelik yapılmıştır.
Halk Eğitim Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması ve Tanıtılmasına Yönelik İstişare Toplantılarının 3.sü Seyhan Halk Eğitim Merkezinde Yapıldı

 

Toplantıya Seyhan Kaymakamımız Sayın Şenol BOZACIOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin AYDIN, şube müdürlerimiz F.Nevin TEKSOY, Musa YILDIZHAN ve okul/kurum müdürleri katılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Seyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin DALAK, katılımcılara teşekkür ederek 2017 Eylül ayından bugüne kadar yapılan faaliyetler, açılan kurslar ve istatistikleri hakkında bilgilendirme yaparak, geçen yıla oranla açılan kurs sayılarında azalmanın Bakanlığımızın kurs eğiticilerinin kriterlerini ağırlaştırılmasından kaynaklandığını ifade etti. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okul bünyesinde açılan kurslarda okul idarecilerinin desteğinin önemli olduğunu belirterek özellikle yeni “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” çerçevesinde servis şoför ve rehber personellere eğitimler verildiğini, bu personellerin kursa yönlendirmelerini söyledi.

Kaymakamımız Sayın Şenol BOZACIOĞLU konuşmalarında; memleketin en önemli sorunlarından olan eğitim alanında en büyük görevin okul müdürlerine ve öğretmenlere düştüğünü ifade ederek, İzmir ili Ödemiş ilçesinde görev başında okul müdürünün acımasızca şehit edilmesinden dolayı tüm eğitim camiasına başsağlığı diledi. Velilerin eğitim içerisine daha çok dahil edilmesini, öğrencilerin zararlı internet siteleri ve alışkanlıklardan uzak tutulması, korunması için gerekli tedbirlerin alınmasını, okul müdürü, yöneticiler ve öğretmenler tarafından veliler ve öğrencilere hoşgörülü davranılmasını, onlara sevgiyle yaklaşılmasını, ev ziyaretlerine önem verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca uyuşturucu ile mücadelede okullarımızın da etkin bir rol almasını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan “Kan Bağışı” kampanyalarına katılımın sağlanmasını, okul servis araçları konusunda yeni yönetmelik çerçevesinde titiz davranılmasını istedi. Yine; “Akran Arabuluculuğu” projesi günümüzde çok önemli olduğunu, bu konuda yürütülen projelere gerekli destek verilmesi gerektiğini önemle vurguladı.

 

Kaymakamımız Sayın Şenol BOZACIOĞLU konuşmalarının devamında bölgemizde okumaz-yazmaz kalmayıncaya kadar okuma-yazma kurslarına gereken önemin verilmesi gerektiği, Halk Eğitim Merkezlerince yürütülen okuma-yazma kurslarına vatandaşlarımızın katılımının sağlanmasını istedi. 

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.