ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY’ un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ALTINSOY’ un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 Mayıs, bir tarihin başlangıcıdır.

19 Mayıs, bir umudun ilk adımıdır.

19 Mayıs, karakterinde bağımsızlık olan bir milletin hangi şart altında olursa olsun denizden yol bulursa denizden, karadan yol bulursa karadan özgürlüğe, bağımsızlığa, mücadeleye yürüdüğü gündür.

19 Mayıs, 99 yıl önce çıkılan yolda milletin azim ve kararıyla birleşerek sapmadan yürümektir.

 

Gençler!

Sizlere armağan edilmiş bu bayramın anlamı da değeri de büyüktür. Hangi yola çıkarsanız çıkın, sizin için yola çıkanların idealinden sapmayın.


Değerli Öğretmenler!

Yetiştireceğiniz nesil, yola çıkanların idealinden sapmadan; istiklal ve istikbal belirleyecek bir nesil olsun. Bu uğurda güç birliği, hedef ve ideal birliği içinde olmalıyız. Topraklarımızı vatan kılanlara borcumuzu ancak daha çok çalışarak ödeyebiliriz. Her sabah okulumuza giderken ülkem için bugün daha çok çalışmalıyım, düşüncesi ve fikri gözkapaklarımızda olmalıdır.

Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor; hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gelecek diliyorum. Bizim için yola çıkanların hiçbir idealini yolda bırakmamak için daha çok çalışmaya devam etmeliyiz.

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.