ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Şehit İlbey Gülbey Ortaokulu'nda Matematik Öğretmeni Olarak Görev Yapan Suphi Turhan, 81 ilin yılın öğretmeni arasında Adana ilini temsil etti.

İlçemiz Şehit İlbey Gülbey Ortaokulu'nda Matematik Öğretmeni Olarak Görev Yapan Suphi Turhan,  81 ilin yılın öğretmeni arasında Adana ilini temsil etti.

Adana'da yılın temsilci öğretmeni ilçemizden seçildi.

İlçemiz Şehit İlbey Gülbey Ortaokulu'nda ilköğretim matematik öğretmeni olarak görev yapan Suphi Turhan, "Adana'da il temsilcisi olarak" seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Değerlendirme Komisyonu tarafından mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirerek toplum tarafından takdir edilen, gerçekleştirdiği faaliyetler ile hem mesleki çevresinin hem de çocukların daha nitelikli bir eğitime erişimine katkı sunan, görev aldığı projelerle ve komisyon görevleriyle hem yerelde hem de ulusal çapta eğitime katkı sunduğu belgelenen, katıldıkları ve verdikleri eğitimlerle hem kendini hem de öğretmenlerin mesleki eğitimlerine katkı sunan, aldıkları yüksek eğitimle ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalar yapan öğretmenler başarılarından dolayı yapılan değerlendirmeler sonucunda il temsilcisi olarak seçilmektedirler. Bu kriterler çerçevesinde illerde il temsilcileri seçilerek 24 Kasım Öğretmenler Gününde Ankara'daki 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine İlini temsilen katılmaktadır.

İlçemiz Şehit İlbey Gülbey Ortaokulu ilköğretim matematik öğretmeni Suphi TURHAN önce Seyhan ilçesinde yapılan değerlendirmede tam puan alarak 1. seçildi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan değerlendirmede de tam puan alarak Adana ilinde yılın öğretmeni (il temsilcisi) seçildi.

Suphi Turhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER ev sahipliğinde gerçekleştirilen törenlerde, 81 ilin yılın öğretmeni arasında Adana ilini temsil etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER ve beraberindeki 81 ilden gelen il temsilcisi öğretmenlerle buluştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa ŞENTOP, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER ve 81 ilden öğretmenleri kabul etti. Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, öğretmenlerle buluşmasında yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir yanındaki meslektaşlarını temsilen Öğretmenler Günü etkinliklerine katılan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti. Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sanatçıları öğretmenler için sahne aldı. 

SUPHİ TURHAN, KİMDİR?

1966 yılında Malazgirt'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1984 yılında Adana ili Yüreğir ilçesine yerleşti. 1987 yılında Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksek okulunu bitirdi. 1988 yılında Kahramanmaraş ili merkez Gölpınar İlkokulunda göreve başladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ilköğretim matematik öğretmenliği alanında lisansını tamamladı. 2013 yılında Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını, 2020 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakındoğu Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı Doktora programından "Eğitim Yönetim Sisteminde Yerelleşme ve Türkiye İçin Bir Model Önerisi" adlı tezle doktora öğrenimini tamamladı. Yaklaşık 21 yıl okul yöneticiliği yaptı.

Göreve başladığı yıldan 2020 yılına kadar;  1994 ? 1998 MEB Unicef Temel Eğitimi Yaygınlaştırma Projesi uygulama okulu çalışmaları, 2002-2007 MEB-AB Temel Eğitime Destek Projesi Proje Yönetim Birimi Üyeliği ve koordinatörlüğü, 2005-2007 Haydi Kızlar Okula Projesi İl Danışmanlığı, 2006-2008 Orta Öğretim Projesi Proje Birimi Üyesi, 2008 ? 2010 Adıyaman Valiliği Sosyal Destek projeleri (SODES) Proje Uzmanı, 2005 ? 2011 Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Koordinatörü, 2007 ? 2011 İl Milli Eğitim Müdürlüğü TKY ve Stratejik Planlama Üst Kurul Üyeliği, TKY İl Öz Değerlendirme Değerlendiricisi, Proje Danışmanlığı görevlerini yürüttü. 2014 yılında MEB tarafından okullar arasında düzenlenen Toplam Kalite Yönetimi kapsamında Eğitim Kurumları Kalite Yönetim Sistemi Ekip dalında Adıyaman Özel İdare Ortaokulu Müdürü olarak Türkiye üçüncülüğü ödülü aldı. 50 hizmetiçi eğitime katılmış olup 19 öğretmen eğitimi gerçekleştirdi.

AB hibe projeleri kapsamında; kentler ve belediyeler, genç istihdamı, kadın hakları, Erasmus okul ortaklıkları ve okul önceği eğitimin yaygınlaştırılması hibe programları alanlarında yaklaşık 10 proje ve TÜBİTAK proje koordinatörlüğü ile birçok TÜBİTAK projeleri yazdı ve yürüttü.

 

Eğitim yönetimi alanında 8 uluslararası bilimsel bildiri ve iki uluslararası makale yayımladı. Halen Şehit İlbey Gülbey Ortaokulunda İlköğretim matematik öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

21-01-202221-01-2022

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.