ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liselerarası Boks Şampiyonası

Liselerarası Boks Şampiyonası

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde 4 yıl önce Tarih Öğretmeni Murat SOLMAZ'ın (eski boksör) girişimi ve Okul Müdürü Saffet ALPTEKİN'in desteği ile yaptırılan boks salonu okul öğrencilerini spora yönlendirmeye ve şampiyonlar çıkarmaya devam ediyor. 3 yıldır Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen liselerarası boks şampiyonasında Adana'da rakip tanımayan ve takım halinde her yıl birinci olan Şehit Bora Süelkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Boks Takımı ayrıca 2016-2017 eğitim öğretim yılı Türkiye Liselerarası Boks Şampiyonasında Elâzığ'da 1 adet Türkiye 3.lüğü kazanmış 2-6 Mayıs 2019 tarihleri Yozgat'ta yapılan Türkiye Liselerarası Boks Şampiyonasında da 60 kiloda Enver KOÇ, 64 kiloda Mert YARAR ve 81 kiloda Fethullah İŞİK ile 3 öğrencisi ile çeyrek finale kadar yükselen tek okul olmuş ve 64 kiloda Mert YARAR Türkiye 3.lüğü kazanmıştır. Bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyarete gelen öğrencilerin boks şampiyonalarında kazandıkları madalyalar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İzzettin Aydın tarafından kendilerine takdim edilmiştir.

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.