ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Okuryazarlığı Eğitimleri

Matematik Okuryazarlığı Eğitimleri

İlçemiz Matematik çalışmaları, Matematik Dersi İl Raporuna göre hazırladığımız İlçe Faaliyet Planının hazırlanması ve Matematik Dersi İlçe komisyonun kurulması ile başlamıştır. Komisyonun değerlendirmesinden geçen Faaliyet Planı, tüm okullarımıza tanıtılmıştır. Eğitim faaliyetleri kapsamında Matematik Çalıştayı düzenlenmiş ve öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini desteklemek amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında 60 öğretmenimize Matematik Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi verilmiştir. Eğitimin kazanımlarını paylaşmaları amacıyla Matematik Okuryazarlığı Öğretmen atölyeleri planlanmıştır ancak Pandemi, atölye çalışmalarını online sunumlar ve söyleşiler olarak yapılandırmamızı zorunlu kılmıştır. 08 ? 26 Haziran 2020 tarihleri arasında, 12 başlık altında ve dijital ortamlarda gerçekleştirilecek  şekilde planladığımız Matematik Okuryazarlığı eğitimleri hız kesmeden devam etmektedir. Eğitimlerimize  farklı il ve ilçelerden de öğretmen, veli ve öğrenciler katılmaktadır.

      Bu kapsamda hazırlanmış bir çalışma olan Prof. Dr. Kamuran TARIM' ın  'Matematik Üzerine Söyleşiler ' sunumuna ise Şube Müdürü Nevin TEKSOY ve Seyhan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon ekibi de iştirak ederek destek vermiştir. Sunuma katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İzzettin AYDIN, matematik çalışmaları sürecimizi özetleyerek çalışmaların gelecek eğitim- öğretim yılında yüz yüze eğitimler şeklinde devam edeceğini ifade etti. Bu süreçte desteğini her zaman hissettiğimiz Seyhan Kaymakam vekili Sayın Mustafa Yavuz'a, bir akademisyen olarak çalışmalarımızı destekleyen Çukurova Üniversitesi'nden Prof. Dr. Kamuran TARIM' a, sunum yapan eğitmenlerimize ve katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek bu etkileşimin artarak devam etmesi temennilerinde bulundu.


22-06-2020 22-06-2020

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.