ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarda Güvenli Gıda Semineri, Ramazanoğlu Ortaokulunda Yapıldı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Güvenli Gıda ve Kişisel Hijyen” Seminerleri ilçemiz Ramazanoğlu Ortaokulunda yapıldı.
Okullarda Güvenli Gıda Semineri, Ramazanoğlu Ortaokulunda Yapıldı

OKULLARDA GÜVENLİ GIDA SEMİNERİ YAPILDI.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Güvenli Gıda ve Kişisel Hijyen” Seminerleriyle öğrencilere sağlıklı beslenmenin ve temizliğin önemi anlatıldı.

İlimiz Seyhan İlçesine bağlı Ramazanoğlu Ortaokulunda gerçekleşen programa Sayın Valimiz Cengiz Horozoğlu, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzettin AYDIN, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin katıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Çalışkan açılış konuşmasında, “Eğitim günün bir kısmıyla sınırlandırılmamalıdır, çünkü eğitim hayatın her alanında süreklilik arz eden bir faaliyettir. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu bağlamda en önemli dış paydaşlarımızdandır. Gıda Güvenliği ve Hijyen açısından sürekli denetleme yapılıyor, ancak asıl olan toplumun ve öğrencilerimizin bu eğitimlerle bilinçli ve duyarlı hale gelerek özdenetim yapabilen bireylere dönüşmeleridir. Gıda Güvenliği ve Hijyen Projesi 2016 yılından bu yana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüyle yürüttüğümüz ortak bir projedir. Gözümüzün nuru geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim faaliyetlerine vermiş oldukları desteklerden dolayı başta Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün   ortaklaşa yürüttüğü bu projeyle güvenilir gıda temini ve gıda tüketiminin önemi konusunda daha bilinçli, daha sağlıklı, kendisine ve topluma yararlı bireyler kazandırılmasının amaçlandığı ifade edildi.

2016 yılından itibaren devam eden bu eğitim çalışmalarının 2017 yılı içerisinde de devam edeceği ve yaklaşık 150 okulda daha bu eğitimlerin verilmesinin planlandığı bilgisi paylaşıldı

Gıda Güvenliğinin önemini öğrencilerimize aktarmak için bilgilendirici bir slayttın gösterime sunulduğu program İl Tarım Hayvancılık Bakanlığının ALO 174 Gıda ihbar hattıyla ilgili bilgi paylaşımından sonra öğrencilere sağlıklı gıda dağıtımı ile sona erdi.

 

17-03-201717-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017

 

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.