ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleğim Hayatım" Portalı Tanıtım Toplantısı

"Mesleğim Hayatım" Portalı Tanıtım Toplantısı

Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi ülkemizde insan kaynağının  yetiştirilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. İş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları bir araya getirmek için Bakanlığımızca "Mesleğim, Hayatım" portalı oluşturulmuştur.

Bu portalın tanıtımı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzettin AYDIN, Şube Müdürümüz Murat ÜLGER ve okul müdürlerimizin katılımıyla Müdürlüğümüz konferans salonunda yapılmıştır.

"Mesleğim Hayatım" portalında; mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının tanıtım ve yönlendirme faaliyetleri, "e-devlet" entegrasyonu ile ustalık-kalfalık belgelerine erişim, mesleki ve teknik Anadolu lisesi mezunu öğrencilerine yönelik güncel iş ilânları, staj eğitimi ile ilgili bilgiler, mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine yönelik yurt dışı eğitim olanakları, yurt/burs imkânları, öğrencilerimizin projeleri ve başarı hikayeleri ile öğretmenlerin mesleki ve teknik eğitim kurs verilerine erişimi gibi birçok alanda hizmet sunulmaktadır. Ayrıca portalda; Türkiye´deki bütün Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Merkezlerine, dijital dönüşüm ile mesleki ve teknik eğitimin yeniden yapılandırılması çalışmalarında kullanmak üzere oluşturulan "mesleki eğitim haritası"na da ulaşılmaktadır.

MESLEKİ HAYATIM Portalı Web Sitesi;

https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/

  

04-04-201904-04-201904-04-201904-04-201904-04-2019

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.