ADANA SEYHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Seyhan´da Sosyal Yaşama Destek Projesi" isimli SODES Projemizin İmza Töreni Yapıldı

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen 138,200TL bütçeli “Seyhan´da Sosyal Yaşama Destek Projesi” isimli SODES projemizin sözleşmesi Valilik Toplantı Salonunda , Adana Valimiz Sn. Mahmut DEMİRTAŞ´ın katılımlarıyla düzenlenen törenle imzalandı.
"Seyhan´da Sosyal Yaşama Destek Projesi" isimli SODES Projemizin İmza Töreni Yapıldı

Kültür, Sanat ve Spor türünde hazırlanan projemiz dezavantajlı konumda olan 75 örgün eğitim öğrencisinin kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler içerisinde olmalarını sağlayarak sosyalleşmelerini, dış tehditlerden uzaklaşmalarını, sosyal hayata daha aktif katılmalarını ve topluma uyum sağlamalarını amaçlamaktadır.

Projemizle; sadece bu gençlerin kendilerine yönelik faaliyetleri bulunmayacak, aileleriyle birlikte gerçekleştirecekleri organizasyonlara da yer verilecektir. Mahkemelerce tedbir kararı alınan öğrencilerimize ve ailelerine Müdürlüğümüz bünyesinde görevli uzmanlarca verilecek eğitici seminerler (Aile İçi İletişimde Uygun Tutum ve Davranışlar, Sorunlarla Başa Çıkma Yöntemleri) ailelerin bilinçlenmesini, gençlerin de karşılaştıkları potansiyel tehlikelerin farkında olmalarını sağlayacaktır.

 

Proje kapsamında merkezi konumda olan bir okulumuzda resim atölyesi, müzik atölyesi ve çok amaçlı bir toplantı salonu oluşturularak eğitim ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin bu merkezimizde düzenlenmesi sağlanacak ve ilçemiz hizmetine kazandırılacaktır. Merkezlerimizde gitar, badminton, tenis, resim, ebru ve geleneksel Türk sanatları kursları açılacaktır. Ayrıca bu eğitimleri başarıyla bitiren katılımcılarla Çanakkale gezisi  ve aileleriyle sinema ve piknik etkinliği düzenlenecektir.

30-11-201730-11-2017

 

İstiklal Mahallesi Bakımyurdu Caddesi 188/1 Seyhan ADANA Adana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arkası - 0322 200 (9300 9400)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.